RADIKAL yoke protector with aggressive and sporty shapes available in several colors: blue, red, gray and green (for Kawasaki models only). We have several designs of yokes to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke of your bike before purchasing.
suitable for :
MV AGUSTA F3 800 2014
MV AGUSTA F3 800 2015
MV AGUSTA F3 800 2016
MV AGUSTA F3 800 2017
MV AGUSTA F3 800 2018
MV AGUSTA F3 800 2019
MV AGUSTA F3 800 2020
MV AGUSTA F3 800 2021
MV AGUSTA F3 800 2022
MV AGUSTA F3 800 2023
MV AGUSTA F3 800 RC 2014
MV AGUSTA F3 800 RC 2015
MV AGUSTA F3 800 RC 2016
MV AGUSTA F3 800 RC 2017
MV AGUSTA F3 800 RC 2018
MV AGUSTA F3 800 RC 2019
MV AGUSTA F3 800 RC 2020
MV AGUSTA F3 800 RC 2021
| Item ID | 232902 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6896U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 225×300×1 mm |
PUIG 6896U Radikal Yoke Protector fitted for MV AGUSTA F3 800 Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping