X-TREME yoke protector with carbon look. We have several yoke designs to suit most motorcycles. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke before purchasing.
suitable for :
DUCATI DIAVEL 2011
DUCATI DIAVEL 2012
DUCATI DIAVEL 2013
DUCATI DIAVEL 2014
DUCATI DIAVEL 2015
DUCATI DIAVEL 2016
DUCATI DIAVEL CARBON 2014
DUCATI DIAVEL CARBON 2015
DUCATI DIAVEL CARBON 2016
| Item ID | 232884 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 5829C |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 225×299×1 mm |
PUIG 5829C Yoke Protector Xtreme fitted for DUCATI DIAVEL Carbon look
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping