X-TREME yoke protector with carbon look. We have several yoke designs to suit most motorcycles. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke before purchasing.
suitable for :
YAMAHA FZ8 2011
YAMAHA FZ8 2012
YAMAHA FZ8 2013
YAMAHA FZ8 FAZER 2011
YAMAHA FZ8 FAZER 2012
YAMAHA FZ8 2014
YAMAHA FZ8 2015
YAMAHA FZ8 2016
| Item ID | 232881 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 5819C |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 1×225×300 mm |
PUIG 5819C Yoke Protector Xtreme fitted for YAMAHA FZ8 Carbon look
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping