At PUIG we constantly think about improving the safety and comfort of the rider. The deflectors are ideally suited to the lines of the bike thanks to its design and the quality of its finishes, allowing to divert the air flow to the outside of the legs and improving riding comfort. You will not have any problem to attach them to the motorcycle, since the parts are easy to assemble and we provide assembly instructions with the product. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Upper Deflector
suitable for :
TRIUMPH TIGER 900 2020
TRIUMPH TIGER 900 GT 2020
TRIUMPH TIGER 900 GT LOW 2020
TRIUMPH TIGER 900 GT 2021
TRIUMPH TIGER 900 GT LOW 2021
TRIUMPH TIGER 900 2021
TRIUMPH TIGER 900 2022
TRIUMPH TIGER 900 GT 2022
TRIUMPH TIGER 900 GT LOW 2022
TRIUMPH TIGER 900 GT 2023
TRIUMPH TIGER SPORT 850 2020
TRIUMPH TIGER SPORT 850 2021
TRIUMPH TIGER SPORT 850 2022
TRIUMPH TIGER SPORT 850 2023
TRIUMPH TIGER 900 2023
TRIUMPH TIGER 900 GT LOW 2023
TRIUMPH TIGER SPORT 850 2024
TRIUMPH TIGER SPORT 850 2025
TRIUMPH TIGER 900 GT 2024
TRIUMPH TIGER 900 GT 2025
| Item ID | 239946 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22330H |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 900 g |
| Net weight | 400 g |
| Dimensions | 60×270×285 mm |
PUIG 22330H Upper Deflectors fitted for TRIUMPH TIGER 900
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping