The most proud bikers of their motorbikes take care of them to the very last detail. The smallest elements can make a difference. The covers for the Puig rear-view mirror will achieve a clean and well-finished image in case of removing the mirrors to enter the circuit. The pieces are made from an aluminum block anodized in black, a tone that matches any sporty model. Its design is specially designed to not stand out on the fairing, maintaining its shape and structural functionality.
More information shortly
suitable for :
YAMAHA YZF-R1 2020
YAMAHA YZF-R1 2021
YAMAHA YZF-R1 2022
YAMAHA YZF-R1 2024
YAMAHA YZF-R1 2023
YAMAHA YZF-R1M 2020
YAMAHA YZF-R1M 2021
YAMAHA YZF-R1M 2022
YAMAHA YZF-R1M 2023
YAMAHA YZF-R1M 2024
YAMAHA YZF-R1 2015
YAMAHA YZF-R1 2016
YAMAHA YZF-R1 2017
YAMAHA YZF-R1 2018
YAMAHA YZF-R1 2019
YAMAHA YZF-R1 RACE 2024
YAMAHA YZF-R1M 2025
YAMAHA YZF-R1 2025
YAMAHA YZF-R1 RACE 2025
YAMAHA YZF-R1 RACE 2026
| Item ID | 239830 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22259N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 700 g |
| Net weight | 200 g |
| Dimensions | 55×87×148 mm |
PUIG 22259N Rearview Mirrors Caps fitted for YAMAHA YZF-R1 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping