Enhance the sporty image and improve ergonomics with Puig clutch and brake levers. With a modern and sporty design, the Puig clutch and brake levers are the ideal complement to personalize the image of your motorcycle. Machined from an aluminum block, they are light as well as resistant, they have a black anodized finish to give them a perfect finish and easy to combine with most motorcycles on the market. They also have an adjustable lever, which allows it to be quickly and easily adjusted to the position preferred by each rider according to their needs and riding style. Both the base of the clutch lever and the brake lever incorporate a rubber coating with non-slip grooves to improve grip and feel when using them.
ADJUSTABLE BRAKE FOOT PEDAL
suitable for :
HONDA CB750 HORNET 2023
HONDA CB750 HORNET 2024
HONDA CB750 HORNET 2025
HONDA CB750 HORNET 2026
HONDA CB750 HORNET ECLUTCH 2026
| Item ID | 239629 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22122R |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 740 g |
| Net weight | 240 g |
| Dimensions | 80×160×235 mm |
PUIG 22122R Adjustable Brake Foot Pedal fitted for HONDA CB750 HORNET Rot
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping