Before mounting the Puig license plate light, you must take into account its placement. If the serial wiring is not long enough, you can purchase this adapter cable to avoid cutting off the original installation.
Plug&Play wiring kit for license plate light
suitable for :
HONDA X-ADV 2021
HONDA CB1000 HORNET SP 2025
HONDA CB1000 HORNET 2025
HONDA X-ADV 2025
HONDA FORZA 750 2025
HONDA FORZA 750 2026
HONDA X-ADV 2026
HONDA X-ADV 2022
HONDA X-ADV 2023
HONDA X-ADV 2024
| Item ID | 239441 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21979N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 25×200×30 mm |
PUIG 21979N Plug&Play wiring kit for license plate light fitted for HONDA X-ADV Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping