Give a colorful and personalized touch to your motorcycle with the Balance bar end weights from Puig. With a modern and attractive design, the installation of the Balance handlebar end weights is an easy way to renew the aesthetics of the motorcycle and give it a more personalized look. There is a universal model and specific models to ensure a perfect fit for multiple motorcycle models. Manufactured from a block of high-quality aluminum to obtain a piece that is both light and resistant. They are made up of three parts, a central body, a ring available in various colors to achieve the best combination with the motorcycle, and an end cap with the Puig Hi-Tech Parts inscription. Its installation is very simple since you just have to replace them with the original bar end weights.
PAIR OF BAR END WITH RING
suitable for :
HUSQVARNA SVARTPILEN 125 2024
KTM 390 DUKE 2024
KTM 125 DUKE 2024
HUSQVARNA SVARTPILEN 401 2024
HUSQVARNA VITPILEN 125 2024
HUSQVARNA SVARTPILEN 125 2025
HUSQVARNA SVARTPILEN 401 2025
HUSQVARNA VITPILEN 125 2025
KTM 125 DUKE 2025
KTM 390 DUKE 2025
HUSQVARNA VITPILEN 401 2024
HUSQVARNA VITPILEN 401 2025
| Item ID | 239440 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21978N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 680 g |
| Net weight | 180 g |
| Dimensions | 57×101×274 mm |
PUIG 21978N Bar Ends Balance fitted for HUSQVARNA SVARTPILEN 125 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping