Improve the passenger’s comfort and grip on the motorcycle with universal PUIG handles. Made of lightweight aluminium and black EPOXI paint, they will be the best complement to improve your passenger’s travel on the motorcycle, caring for and preserving the looks of your motorcycle to the fullest. The handles are fixed by screws to the cap of the tank of the motorcycle. The model that best fits your vehicle will be determined by the number of screws needed to fix it to the tank cap. It is recommended that you check the number of screws for fixing the part on your motorcycle before making the purchase of the product.
Number of screw: 6
suitable for :
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2021
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2022
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2023
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2024
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2025
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2026
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA SPECIAL EDITION 2026
| Item ID | 239435 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21974N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1060 g |
| Net weight | 560 g |
| Dimensions | 31×204×258 mm |
PUIG 21974N Holders fitted for SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping