Tank pad with a standard form featuring the motorcycle model in the central section, either black or silver depending on the color of bike tank. We have two colors: black and silver. We do not have specific tank protectors for all motorcycle models on the market but for the most popular ones.
DIMENSIONS (HEIGHT X WIDTH): 213 x 128 MM
suitable for :
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2018
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2018
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2019
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2019
HONDA CB1000R NEO SPORTS CAFE 2019
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2020
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2020
HONDA CB1000R NEO SPORTS CAFE 2020
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2020
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2021
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2021
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2021
HONDA CB1000R NEO SPORTS CAFE 2021
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2022
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2022
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2022
HONDA CB1000R NEO SPORTS CAFE 2023
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2023
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2023
HONDA CB1000R NEO SPORTS CAFE 2025
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2024
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2025
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2024
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2025
HONDA CB1000R NEO SPORTS CAFE 2024
HONDA CB1000R NEO SPORTS CAFE 2022
HONDA CB1000R NEO SPORTS CAFE 2018
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2019
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2023
| Item ID | 233664 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21416N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 0×165×260 mm |
PUIG 21416N Spirit Tank Pads fitted for HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping