Renew your bike's fairing with the new Cockpit lights from the Puig Street Line round headlight screens. Thanks to its particular design, it is a fairing that stands out for its quality and ease of assembly. Made of polycarbonate, it will be strong and resistant to possible impacts and will increase the aerodynamic capacity of the bike. In addition to its resistance, the Cockpit has the mission to provide a differentiating touch to your bike and is available in a wide range of colors: red, yellow, blue, black, transparent, smoky and dark smoked. Puig has a universal fairing model adaptable to the great majority of motorcycles with round headlights, but for some specific models a special adaptation kit is available. The Cockpit Bridle Assembly is an easy task, thanks to its two attachment points, and comes with a very visual instruction booklet. The Cockpit Brushless is a product certified by the German TÜV and has the ABE 38188 approval. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Optimum headlight adjustment for headlights of about 200 mm.
suitable for :
KAWASAKI Z900RS 2019
KAWASAKI Z900RS 2020
KAWASAKI Z900RS 2021
KAWASAKI Z900RS 2022
KAWASAKI Z900RS 2023
KAWASAKI Z900RS 2024
KAWASAKI Z900RS 2025
KAWASAKI Z900RS 2018
KAWASAKI Z900RS SE 2023
KAWASAKI Z900RS SE 2022
KAWASAKI Z900RS SE 2024
KAWASAKI Z900RS SE 2025
KAWASAKI Z900RS 2026
KAWASAKI Z900RS SE 2026
| Item ID | 232732 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21349H |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1220 g |
| Net weight | 720 g |
| Dimensions | 480×390×120 mm |
PUIG 21349H Cockpit fitted for KAWASAKI Z900RS Getönt
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping