The most proud bikers of their motorbikes take care of them to the very last detail. The smallest elements can make a difference. The covers for the Puig rear-view mirror will achieve a clean and well-finished image in case of removing the mirrors to enter the circuit. The pieces are made from an aluminum block anodized in black, a tone that matches any sporty model. Its design is specially designed to not stand out on the fairing, maintaining its shape and structural functionality.
Rearview Mirrors Caps Kit
suitable for :
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2022
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2023
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2024
YAMAHA T-MAX 560 2022
YAMAHA T-MAX 560 2023
YAMAHA T-MAX 560 2024
| Item ID | 232632 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21298A |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 720 g |
| Net weight | 220 g |
| Dimensions | 49×128×204 mm |
PUIG 21298A Rearview Mirrors Caps fitted for YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX Blau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping