NAKED yoke protector designed with elegant and minimalist shapes. We have several designs of yoke to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke of your bike before you buy the yoke protector.
suitable for :
YAMAHA YZF-R7 2022
YAMAHA YZF-R7 2023
YAMAHA YZF-R7 2024
YAMAHA YZF-R7 2025
YAMAHA YZF-R7 2026
| Item ID | 232542 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21251U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 225×300×1 mm |
PUIG 21251U Naked Yoke Protector fitted for YAMAHA YZF-R7 Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping