Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
YAMAHA YZF-R7 2022
YAMAHA YZF-R7 2023
YAMAHA YZF-R7 2024
YAMAHA YZF-R7 2025
YAMAHA YZF-R7 2026
| Item ID | 232540 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21248N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1300 g |
| Net weight | 800 g |
| Dimensions | 110×223×260 mm |
PUIG 21248N License Plate Holders fitted for YAMAHA YZF-R7 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping