If you need a sport fairing for your Custom motorcycle, whether Harley Davidson, Indian or Japanese brands, the Dark Night fairing is your best option. Sport design, finished in gloss black with a light smoked screen, its perfect measurements, 47cm high and 46cm wide, will guarantee the best driving experience. This semi-fairing adapts perfectly to the headlight, whether round or shaped as is the case with the Vulcan S. The piece is delivered with an assembly kit, instructions and all the necessary hardware for a quick and easy installation. Check if the part number is homologated by the German KBA and if it is already included in the homologation in the documents section. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Gloss Black Housing
suitable for :
HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB 2021
HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB 2022
HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB 2023
HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB 2024
HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB 2020
HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB 2018
HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB 2019
HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB 2025
HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB 2026
| Item ID | 232493 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21213F |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2220 g |
| Net weight | 1720 g |
| Dimensions | 170×410×450 mm |
PUIG 21213F Dark Night fitted for HARLEY DAVIDSON SOFTAIL STREET BOB FXBB Stark getönt
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping