Machined from a high-performance Ergal 7075 aluminum block and anodized in black. Replaces the original bar end on the left side of the motorcycle to achieve perfect symmetry in the case of mounting the brake lever protector on the right side.
Left Bar End Weight
suitable for :
HONDA CBR500R 2022
HONDA CBR500R 2023
HONDA CBR500R 2024
HONDA CBR500R 2025
HONDA CBR500R 2026
HONDA CBR500R ECLUTCH 2026
HONDA CB500X 2022
| Item ID | 232337 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21205N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 620 g |
| Net weight | 120 g |
| Dimensions | 60×88×113 mm |
PUIG 21205N Left Side Bar End Lever Protector fitted for HONDA CBR500R Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping