Give more protection to your motorcycle with the front fender extension from PUIG. The extension is made of ABS material which is highly resistant to impacts, it will be the ideal protection to prevent debris coming from the front wheel and impacting the body of your motorcycle or directly against you. The extension comes in black finish to match the look of your motorcycle. PUIG, has a specific extesion for the most popular motorcycles models on the market: for naked, type R, crosstourer, etc. For its installation, PUIG provides rivets to install the fender extension to ensure a permanent attachment to the motorcycle's original mudguard. Only for reference 9203N - it is offered with glue for its installation. Together with the part and in order to facilitate its assembly, PUIG provides tips to facilitate the placement of the part to your motorcycle.
Front fender extension
suitable for :
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250S 2021
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250S 2022
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250S 2023
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250S 2024
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250S 2025
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250ST 2025
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250SE 2025
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250S 2026
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250ST 2026
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA RA1250 2021
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA RA1250 2022
HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA RA1250 2023
| Item ID | 220515 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21137N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 155×205×35 mm |
PUIG 21137N Front fender extension fitted for HARLEY DAVIDSON PAN AMERICA SPECIAL RA1250S Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping