If you need a sport fairing for your Custom motorcycle, whether Harley Davidson, Indian or Japanese brands, the Dark Night fairing is your best option. Sport design, finished in gloss black with a light smoked screen, its perfect measurements, 47cm high and 46cm wide, will guarantee the best driving experience. This semi-fairing adapts perfectly to the headlight, whether round or shaped as is the case with the Vulcan S. The piece is delivered with an assembly kit, instructions and all the necessary hardware for a quick and easy installation. Check if the part number is homologated by the German KBA and if it is already included in the homologation in the documents section. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Gloss Black Housing
suitable for :
INDIAN SCOUT 2019
INDIAN SCOUT 2020
INDIAN SCOUT 2017
INDIAN SCOUT 2018
INDIAN SCOUT 2021
INDIAN SCOUT 2022
INDIAN SCOUT 2023
INDIAN SCOUT 2024
INDIAN SCOUT 2025
| Item ID | 220466 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21106H |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2420 g |
| Net weight | 1920 g |
| Dimensions | 170×410×450 mm |
PUIG 21106H Dark Night fitted for INDIAN SCOUT Getönt
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping