The Batwing SML windshield is made up of a black plastic shell of different sizes, designed to enhance the Custom design of your motorcycle. The clear screen in PMMA material can be placed in two different heights and must be installed by the buyer with the included hardware kit. It is available for the most popular custom models: Harley Davidson, Honda, Indian, BMW, Kawasaki, Suzuki and Yamaha. Puig does not forget the rest of the models, offering a universal Batwing SML windshield with a complete mounting kit included to adapt it to your Custom bike. Check if the part number is homologated by the German KBA and if it is already included in the homologation in the documents section. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Batwing SML Touring
suitable for :
INDIAN SCOUT 2019
INDIAN SCOUT 2020
INDIAN SCOUT 2017
INDIAN SCOUT 2018
INDIAN SCOUT 2021
INDIAN SCOUT 2022
INDIAN SCOUT 2023
INDIAN SCOUT 2024
INDIAN SCOUT 2025
| Item ID | 220402 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21072W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2320 g |
| Net weight | 1820 g |
| Dimensions | 170×408×490 mm |
PUIG 21072W Touring Batwing SML fitted for INDIAN SCOUT Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping