The Batwing SML windshield is made up of a black plastic shell of different sizes, designed to enhance the Custom design of your motorcycle. The clear screen in PMMA material can be placed in two different heights and must be installed by the buyer with the included hardware kit. It is available for the most popular custom models: Harley Davidson, Honda, Indian, BMW, Kawasaki, Suzuki and Yamaha. Puig does not forget the rest of the models, offering a universal Batwing SML windshield with a complete mounting kit included to adapt it to your Custom bike. Check if the part number is homologated by the German KBA and if it is already included in the homologation in the documents section. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Batwing SML Sport
suitable for :
HONDA CMX 500 REBEL 2021
HONDA CMX 500 REBEL 2020
HONDA CMX 500 REBEL 2022
HONDA CMX 500 REBEL 2023
HONDA CMX 500 REBEL 2024
HONDA CMX 500 REBEL SE 2020
HONDA CMX 500 REBEL SE 2021
HONDA CMX 500 REBEL SE 2022
HONDA CMX 500 REBEL SE 2023
HONDA CMX 500 REBEL SE 2024
HONDA CMX 500 REBEL 2025
HONDA CMX 500 REBEL SE 2025
| Item ID | 220383 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21063H |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2100 g |
| Net weight | 1600 g |
| Dimensions | 170×408×490 mm |
PUIG 21063H Sport Batwing SML fitted for HONDA CMX 500 REBEL Getönt
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping