Give more protection to your motorcycle with the front fender extension from PUIG. The extension is made of ABS material which is highly resistant to impacts, it will be the ideal protection to prevent debris coming from the front wheel and impacting the body of your motorcycle or directly against you. The extension comes in black finish to match the look of your motorcycle. PUIG, has a specific extesion for the most popular motorcycles models on the market: for naked, type R, crosstourer, etc. For its installation, PUIG provides rivets to install the fender extension to ensure a permanent attachment to the motorcycle's original mudguard. Only for reference 9203N - it is offered with glue for its installation. Together with the part and in order to facilitate its assembly, PUIG provides tips to facilitate the placement of the part to your motorcycle.
Front fender extension
suitable for :
DUCATI MULTISTRADA V2 2025
DUCATI MULTISTRADA V2S 2025
DUCATI MULTISTRADA V4 2021
DUCATI MULTISTRADA V4 2022
DUCATI MULTISTRADA V4 2023
DUCATI MULTISTRADA V4 2024
DUCATI MULTISTRADA V4S 2024
DUCATI MULTISTRADA V4S 2023
DUCATI MULTISTRADA V4S 2022
DUCATI MULTISTRADA V4S SPORT 2021
DUCATI MULTISTRADA V4S SPORT 2022
DUCATI MULTISTRADA V4S SPORT 2023
DUCATI MULTISTRADA V4S SPORT 2024
DUCATI MULTISTRADA V4S 2021
DUCATI MULTISTRADA V4 PIKES PEAK 2021
DUCATI MULTISTRADA V4 PIKES PEAK 2022
DUCATI MULTISTRADA V4 PIKES PEAK 2023
DUCATI MULTISTRADA V4 PIKES PEAK 2024
DUCATI MULTISTRADA V4 RALLY 2021
DUCATI MULTISTRADA V4 RALLY 2022
DUCATI MULTISTRADA V4 RALLY 2023
DUCATI MULTISTRADA V4 RALLY 2024
DUCATI MULTISTRADA V4 RS 2024
DUCATI MULTISTRADA V2 2026
DUCATI MULTISTRADA V2S 2026
DUCATI MULTISTRADA V4 2025
DUCATI MULTISTRADA V4 2026
DUCATI MULTISTRADA V4S 2025
DUCATI MULTISTRADA V4S 2026
DUCATI MULTISTRADA V4 PIKES PEAK 2025
DUCATI MULTISTRADA V4 PIKES PEAK 2026
DUCATI MULTISTRADA V4 RALLY 2025
DUCATI MULTISTRADA V4 RS 2025
DUCATI MULTISTRADA V4 RALLY 2026
DUCATI MULTISTRADA V4 RS 2026
| Item ID | 219932 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20807N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 600 g |
| Net weight | 100 g |
| Dimensions | 120×225×30 mm |
PUIG 20807N Front fender extension fitted for DUCATI MULTISTRADA V2 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping