Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
DUCATI MONSTER 937 2021
DUCATI MONSTER 937 PLUS 2021
DUCATI MONSTER 937 SP 2023
DUCATI MONSTER 937 SP 2024
DUCATI MONSTER 937 SP 2025
DUCATI MONSTER 937 2022
DUCATI MONSTER 937 PLUS 2022
DUCATI MONSTER 937 2023
DUCATI MONSTER 937 PLUS 2023
DUCATI MONSTER 937 2024
DUCATI MONSTER 937 PLUS 2024
DUCATI MONSTER 937 2025
DUCATI MONSTER 937 PLUS 2025
| Item ID | 219786 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20715N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1300 g |
| Net weight | 800 g |
| Dimensions | 223×262×111 mm |
PUIG 20715N License Plate Holders fitted for DUCATI MONSTER 937 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping