Get extra protection for your motorcycle and yourself from the winter weather with PUIG's new handguards, a very popular accessory among our customers. Manufactured in ABS, a highly resistant material to possible impacts, it will also guarantee additional protection from possible falls, but above all it will protect you against weather inclemency, in addition to improving the experience on your motorcycle since you will keep your hands protected from wind gusts too. Thanks to its design, created specifically for each motorcycle model, the handles will adapt perfectly to the looks of your motorcycle. For this, a PUIG Hi-Tech Parts kit of stickers is provided to personalize the handguards. This piece is easy to assemble and it comes with classic PUIG instructions to adapt the part to your motorcycle easily and quickly.
COMPATIBLE ONLY WITH SHORT BAR ENDS WEIGHTS
suitable for :
BENELLI TRK 251 2021
BENELLI TRK 251 2022
BENELLI TRK 251 2023
BENELLI TRK 251 2024
BENELLI TRK 251 2025
| Item ID | 219594 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20622J |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 60×80×82 mm |
PUIG 20622J Handguards fitted for BENELLI TRK 251 Mattschwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping