Before mounting the Puig license plate light, you must take into account its placement. If the serial wiring is not long enough, you can purchase this adapter cable to avoid cutting off the original installation.
Plug&Play wiring kit for license plate light
suitable for :
KTM 1290 SUPERDUKE R 2020
KTM 1290 SUPERDUKE R 2021
KTM 1290 SUPERDUKE R 2022
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2022
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2023
KTM 1290 SUPERDUKE R 2023
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2024
KTM 1290 SUPERDUKE R 2024
KTM 1290 SUPERDUKE RR 2022
KTM 1290 SUPERDUKE RR 2023
KTM 1290 SUPERDUKE RR 2024
KTM 990 DUKE 2024
KTM 1390 SUPER DUKE R 2024
KTM 1390 SUPER DUKE R EVO 2024
KTM 1390 SUPER DUKE R 2025
KTM 1390 SUPER DUKE R EVO 2025
KTM 990 DUKE 2025
KTM 1290 SUPERDUKE R EVO 2022
KTM 1290 SUPERDUKE R EVO 2023
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2025
KTM 1390 SUPER DUKE R EVO 2026
KTM 990 DUKE 2026
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2021
KTM 990 DUKE R 2026
| Item ID | 219495 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20566N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1240 g |
| Net weight | 740 g |
| Dimensions | 100×222×232 mm |
PUIG 20566N Plug&Play wiring kit for license plate light fitted for KTM 1290 SUPERDUKE R Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping