Thanks to the Puig phone holder you can use your smartphone as a browser without suffering for its integrity and security. In addition, in our catalog you will find a line of accessories related to your mobile phone and its protection during journeys of all kinds and with different weather scenarios. The support will allow you to integrate your phone comfortably and without affecting the final visibility of the road. The locking mechanism adapts to the inches of today’s phones. The padded area on the sides and the back, where it rests, improves its grip, and prevents vibration that could affect its operating system. You can mount the phone holder on the base of the mirror, the mirror rod, on the handlebar and on the seat post of the motorcycle where it will be more immobilized against possible impacts or potholes on the road.
Brake liquid cover support
suitable for :
KYMCO AK550 2017
KYMCO AK550 2019
KYMCO AK550 2020
KYMCO AK550 2021
KYMCO AK550 2022
KYMCO AK550 2023
KYMCO AK550 2018
| Item ID | 219425 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20516N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 600 g |
| Net weight | 100 g |
| Dimensions | 62×85×110 mm |
PUIG 20516N Supports for mobile devices and covers fitted for KYMCO AK550 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping