Tank pad with a standard form featuring the motorcycle model in the central section, either black or silver depending on the color of bike tank. We have two colors: black and silver. We do not have specific tank protectors for all motorcycle models on the market but for the most popular ones.
AFRICA TWIN
suitable for :
HONDA CRF1000L AFRICA TWIN 2016
HONDA CRF1000L AFRICA TWIN 2017
HONDA CRF1000L AFRICA TWIN 2018
HONDA CRF1000L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS 2018
HONDA CRF1000L AFRICA TWIN 2019
HONDA CRF1000L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS 2019
| Item ID | 219383 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20484P |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 165×260×5 mm |
PUIG 20484P Spirit Tank Pads fitted for HONDA CRF1000L AFRICA TWIN Silber
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping