Customize and renew the image of your motorcycle with the bar ends for the PUIG handlebar. Machined from billet aluminium and thanks to its technical design, racing look and lightness will be the ideal option to enhance the image of your motorcycle giving it a special and different touch. PUIG has two bar ends sizes for your motorcycle, short (20mm) and long (40cm). These are very light pieces since the weight of the short counterweight is only 36gr and that of the long counterweight of 68gr. The bar ends easily adhere to the original handlebar of your motorcycle and do not require previous modifications for assembly.
M6
suitable for :
VESPA GTS 300 2008
VESPA GTS 300 2009
VESPA GTS 300 2010
VESPA GTS 300 2011
VESPA GTS 300 2012
VESPA GTS 300 2013
VESPA GTS 300 2014
VESPA GTS 300 2015
VESPA GTS 300 2016
VESPA GTS 300 2017
VESPA GTS 300 2018
VESPA GTS 300 2019
VESPA GTS 300 2020
VESPA GTS 300 2021
VESPA GTS 300 2022
VESPA GTS 300 2023
VESPA GTS 300 SUPER 2019
VESPA GTS 300 SUPER 2020
VESPA GTS 300 SUPER 2021
VESPA GTS 300 SUPER 2022
VESPA GTS 300 SUPER 2023
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2017
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2018
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2019
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2020
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2021
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2022
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2023
VESPA GTS 300 SUPER 2024
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2024
VESPA GTS 300 2024
VESPA GTV 300 2023
VESPA GTV 300 2024
VESPA GTV 300 2025
VESPA GTS 300 2025
VESPA GTS 300 SUPER 2025
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2025
VESPA GTS 310 2025
VESPA GTS 310 2024
YAMAHA X-MAX 125 2025
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX + 2025
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX 2025
YAMAHA X-MAX 300 2025
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX + 2025
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX 2025
VESPA GTS 310 2026
YAMAHA X-MAX 300 2026
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX + 2026
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX 2026
VESPA GTS 310 SUPER 2026
VESPA GTS 310 SUPER SPORT 2026
VESPA GTS 310 SUPER TECH 2026
| Item ID | 219291 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20372P |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 640 g |
| Net weight | 140 g |
| Dimensions | 55×95×145 mm |
PUIG 20372P Short bar ends weights fitted for VESPA GTS 300 Silber
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping