Simple and elegant, it will be the perfect option to give your motorcycle a vintage look thanks to the design’s minimalist lines. Its two finishes, black or aluminium, will fit perfectly with your motorcycle’s look by enhancing its retro style. This is a sturdy and quality piece, as it is machined from a block of aluminum and subsequently anodized. It is adjustable, both in tilt and height, and easily fits onto the handlebar end of the motorcycle in a vertical position. Regarding installation, the Tracker mirror may require adapters for certain models to attach it to your vehicle. The Rearview Tracker is a non-homolagated product and its sizes are 58 mm in diameter, 92 mm in height and 72 mm in width (from the base) and in reference to the glass, the rearview mirror uses an antiglare glass to improve visibility during riding and it’s available for handlebars with internal diameter 13/18 mm.
ADAPTER LEFT AND RIGHT SIDE
suitable for :
VESPA GTS 300 2008
VESPA GTS 300 2009
VESPA GTS 300 2010
VESPA GTS 300 2011
VESPA GTS 300 2012
VESPA GTS 300 2013
VESPA GTS 300 2014
VESPA GTS 300 2015
VESPA GTS 300 2016
VESPA GTS 300 2017
VESPA GTS 300 2018
VESPA GTS 300 2019
VESPA GTS 300 2020
VESPA GTS 300 2021
VESPA GTS 300 2022
VESPA GTS 300 2023
VESPA GTS 300 SUPER 2019
VESPA GTS 300 SUPER 2020
VESPA GTS 300 SUPER 2021
VESPA GTS 300 SUPER 2022
VESPA GTS 300 SUPER 2023
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2017
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2018
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2019
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2020
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2021
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2022
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2023
VESPA GTS 300 SUPER 2024
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2024
VESPA GTS 300 2024
VESPA GTV 300 2023
VESPA GTV 300 2024
VESPA GTV 300 2025
VESPA GTS 300 2025
VESPA GTS 300 SUPER 2025
VESPA GTS 300 SUPER SPORT 2025
VESPA GTS 310 2025
VESPA GTS 310 2024
YAMAHA X-MAX 125 2025
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX + 2025
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX 2025
YAMAHA X-MAX 300 2025
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX + 2025
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX 2025
VESPA GTS 310 2026
YAMAHA X-MAX 300 2026
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX + 2026
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX 2026
VESPA GTS 310 SUPER 2026
VESPA GTS 310 SUPER SPORT 2026
VESPA GTS 310 SUPER TECH 2026
| Item ID | 219285 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20367N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 58×83×108 mm |
PUIG 20367N Rearview mirror Tracker fitted for VESPA GTS 300 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping