X-TREME yoke protector with carbon look. We have several yoke designs to suit most motorcycles. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke before purchasing.
suitable for :
KAWASAKI Z1000 2005
KAWASAKI Z750S 2005
KAWASAKI Z1000 2003
KAWASAKI Z1000 2004
KAWASAKI Z1000 2006
KAWASAKI Z750S 2006
KAWASAKI Z1000 2007
KAWASAKI Z750 2007
KAWASAKI Z1000 2008
KAWASAKI Z750 2008
KAWASAKI Z1000 2009
KAWASAKI Z750 2009
KAWASAKI Z750 2010
KAWASAKI Z750 2011
KAWASAKI Z750R 2011
KAWASAKI Z750 2012
KAWASAKI Z750R 2012
| Item ID | 232381 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 1963C |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 2×225×300 mm |
PUIG 1963C Yoke Protector Xtreme fitted for KAWASAKI Z1000 Carbon look
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping