At PUIG we constantly think about improving the safety and comfort of the rider. The deflectors are ideally suited to the lines of the bike thanks to its design and the quality of its finishes, allowing to divert the air flow to the outside of the legs and improving riding comfort. You will not have any problem to attach them to the motorcycle, since the parts are easy to assemble and we provide assembly instructions with the product. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Made of polycarbonate
suitable for :
KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2017
KTM 1090 ADVENTURE 2017
KTM 1090 ADVENTURE R 2017
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2017
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2017
KTM 1090 ADVENTURE R 2018
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2018
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2018
KTM 1090 ADVENTURE 2018
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2019
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2019
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2020
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2020
KTM 1090 ADVENTURE R 2021
KTM 1090 ADVENTURE R 2022
KTM 1090 ADVENTURE R 2023
KTM 1090 ADVENTURE 2021
KTM 1090 ADVENTURE 2022
KTM 1090 ADVENTURE 2023
KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2021
KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2022
KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2023
PU-9623W side deflectors compatible for KTM 1090 Adventure / 1290 SuperAdventure R/S/T 2017- clear
PU-9623W seitlicher Windabweiser KTM 1090 Adventure / 1290 SuperAdventure R/S/T 2017- klar
- verwendbar für Hersteller-Marke-Type : z.B. KTM
- Modell 1090 Adventure / 1290 SuperAdventure R/S/T
- Baujahr von bis 2017-
- EG ABE Nummer 9623W
- Marke vom Lieferant Puig
- Produktgruppe Lieferant (Familie) 81
- Produktgruppe Lieferant (Familie) 81
- Artikel-Nummer 9623W
| Item ID | 62834 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9623W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1060 g |
| Net weight | 560 g |
| Dimensions | 111×210×335 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 9623W Upper Deflectors fitted for KTM 1290 SUPER ADVENTURE T Transparent
PU 9623W Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping