Direct evolution of the first windshield created by Puig, The Carenabris T.S. is the best value option by users to protect themselves during a journey by the city on their motorcycle, scooter or moped. Manufactured in 3mm PMMA (Polymethylmethacrylate), material very resistant to possible impacts and with great aerodynamic capacity, it will be the best ally for journeys by the city. In addition to the protection function against impacts and inclement weather, the T.S. will give your bike an unparalleled aesthetic improvement. Puig offers this screen for the vast majority of Scooter models, but if a specific model is required, a T.S. universal screen is available which includes a complete fixing kit to attach to any market model. In addition to the kit, Puig puts at your disposal a complete instruction booklet to facilitate the installation work of the new screen.
T.S.
suitable for :
KEEWAY ZAHARA 125 4T AC E4 2018
KEEWAY ZAHARA 125 4T AC E4 2019
KEEWAY ZAHARA 125 4T AC E4 2020
KEEWAY ZAHARA 125 4T AC E4 2021
KEEWAY ZAHARA 125 4T AC E4 2022
KEEWAY ZAHARA 125 4T AC E4 2023
KEEWAY ZAHARA 50 4T E2 2014
KEEWAY ZAHARA 50 4T E2 2015
KEEWAY ZAHARA 50 4T E2 2016
KEEWAY ZAHARA 50 4T E2 2017
KEEWAY ZAHARA 50 4T E4 2018
KEEWAY ZAHARA 50 4T E4 2019
KEEWAY ZAHARA 50 4T E4 2020
KEEWAY ZAHARA 50 4T E5 2021
KEEWAY ZAHARA 50 4T E5 2022
KEEWAY ZAHARA 50 4T E5 2023
KEEWAY ZAHARA 125 4T AC E4 2024
KEEWAY ZAHARA 50 4T E5 2024
KEEWAY ZAHARA 50 4T E5 2025
KEEWAY ZAHARA 125 4T AC E5 2024
| Item ID | 183310 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 8966W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1500 g |
| Net weight | 1000 g |
| Dimensions | 160×318×315 mm |
PUIG 8966W Windshield T.S. fitted for KEEWAY ZAHARA 125 4T AC E4 Transparent
PU 8966W Windshield T.S. Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping