Get extra protection for your motorcycle and yourself from the winter weather with PUIG's new handguards, a very popular accessory among our customers. Manufactured in ABS, a highly resistant material to possible impacts, it will also guarantee additional protection from possible falls, but above all it will protect you against weather inclemency, in addition to improving the experience on your motorcycle since you will keep your hands protected from wind gusts too. Thanks to its design, created specifically for each motorcycle model, the handles will adapt perfectly to the looks of your motorcycle. For this, a PUIG Hi-Tech Parts kit of stickers is provided to personalize the handguards. This piece is easy to assemble and it comes with classic PUIG instructions to adapt the part to your motorcycle easily and quickly.
STICKERS KIT INCLUDED
suitable for :
HONDA NC750S 2016
HONDA NC750X 2016
HONDA NC750S 2017
HONDA NC750X 2017
HONDA NC750S 2018
HONDA NC750X 2018
HONDA NC750S 2019
HONDA NC750X 2019
HONDA NC750S 2020
HONDA NC750X 2020
HONDA NC750SD 2016
HONDA NC750SD 2017
HONDA NC750SD 2018
HONDA NC750SD 2019
HONDA NC750SD 2020
HONDA NC750XD 2016
HONDA NC750XD 2017
HONDA NC750XD 2018
HONDA NC750XD 2019
HONDA NC750XD 2020
HONDA NC750XD 2014
HONDA NC750XD 2015
HONDA NC700X 2013
HONDA NC700X 2012
HONDA NC750X 2015
HONDA NC750X 2014
| Item ID | 186895 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 8549J |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1540 g |
| Net weight | 1040 g |
| Dimensions | 159×372×322 mm |
PUIG 8549J Handguards fitted for HONDA NC750S Mattschwarz
PU 8549J Mattschwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping