Direct evolution of the first windshield created by Puig, The Carenabris T.S. is the best value option by users to protect themselves during a journey by the city on their motorcycle, scooter or moped. Manufactured in 3mm PMMA (Polymethylmethacrylate), material very resistant to possible impacts and with great aerodynamic capacity, it will be the best ally for journeys by the city. In addition to the protection function against impacts and inclement weather, the T.S. will give your bike an unparalleled aesthetic improvement. Puig offers this screen for the vast majority of Scooter models, but if a specific model is required, a T.S. universal screen is available which includes a complete fixing kit to attach to any market model. In addition to the kit, Puig puts at your disposal a complete instruction booklet to facilitate the installation work of the new screen.
T.S.
suitable for :
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2011
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2012
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2013
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2014
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2015
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2016
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2017
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2018
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2019
KYMCO AGILITY 125 CITY 2011
KYMCO AGILITY 125 CITY 2012
KYMCO AGILITY 125 CITY 2013
KYMCO AGILITY 125 CITY 2014
KYMCO AGILITY 125 CITY 2015
KYMCO AGILITY 125 CITY 2016
KYMCO AGILITY 125 CITY 2017
KYMCO AGILITY 125 CITY 2018
KYMCO AGILITY 125 CITY 2019
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2020
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2021
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2022
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2023
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2024
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2025
KYMCO AGILITY 125 CITY 2020
KYMCO AGILITY 125 CITY 2021
KYMCO AGILITY 125 CITY 2022
KYMCO AGILITY 125 CITY 2023
SYM SYMPHONY SR 125 2011
SYM SYMPHONY SR 125 2012
SYM SYMPHONY SR 125 2013
SYM SYMPHONY SR 125 2014
SYM SYMPHONY SR 125 2015
SYM SYMPHONY SR 125 2016
SYM SYMPHONY SR 125 2017
SYM SYMPHONY SR 125 2018
SYM SYMPHONY SR 125 2019
SYM SYMPHONY SR 125 2020
SYM SYMPHONY SR 125 2021
SYM SYMPHONY SR 125 2022
SYM SYMPHONY SR 125 2023
SYM SYMPHONY SR 125 2024
SYM SYMPHONY SR 125 2025
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2026
| Item ID | 38656 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6851W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2540 g |
| Net weight | 2040 g |
| Dimensions | 113×561×511 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6851W Windshield T.S. fitted for KYMCO AGILITY 50 CITY 4T Transparent
PU 6851W Windshield T.S. Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping