Improve the aesthetics of your bike by replacing the standard plug with the PUIG HI-TECH model. Manufactured from billet aluminium and fixed with Allen key, to avoid possible theft, it will be the ideal option to improve the security system of the piece and provide a different touch to your motorcycle. The plug is ultralight, since it only weights 60 grams (it is served without wire). If you need to loosen or tighten the plug, it will be necessary to use a 10mm socket wrench. Before requesting the reference, it is advisable to check the dimensions of the original plug and the thread pitch
M25x1,5
suitable for :
APRILIA TUONO 1000R 2006
APRILIA TUONO 1000R 2008
APRILIA TUONO 1000R 2009
APRILIA DORSODURO 750 2009
APRILIA RSV4 2009
APRILIA DORSODURO 750 2010
APRILIA RSV4 2010
APRILIA TUONO 1000R 2010
APRILIA DORSODURO 750 2011
APRILIA RSV4 2011
APRILIA TUONO V4R 2011
APRILIA DORSODURO 750 2012
APRILIA RSV4 2012
APRILIA TUONO V4R 2012
APRILIA DORSODURO 750 2013
APRILIA RSV4 FACTORY 2013
APRILIA TUONO V4R 2013
APRILIA RSV4 R 2013
APRILIA DORSODURO 750 2008
APRILIA DORSODURO 750 2014
APRILIA RSV4 FACTORY 2014
APRILIA RSV4 R 2014
APRILIA TUONO V4R 2014
APRILIA TUONO 1000R 2007
APRILIA RSV4 RR 2015
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2015
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2015
APRILIA DORSODURO 750 2015
APRILIA DORSODURO 750 2016
APRILIA RSV4 RR 2016
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2016
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2016
APRILIA RSV4 RR 2017
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2017
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2017
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2018
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2018
APRILIA RSV4 RR 2018
APRILIA RSV4 RF 2017
APRILIA RSV4 RF 2018
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2019
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2019
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2020
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2020
APRILIA RSV4 1000RR 2019
APRILIA RSV4 1000RR 2020
APRILIA RSV4 FACTORY 2021
APRILIA RSV4 FACTORY 2022
APRILIA RSV4 FACTORY 2023
APRILIA RSV4 2021
APRILIA RSV4 2022
APRILIA RSV4 2023
APRILIA RSV4 2024
APRILIA RSV4 FACTORY 2024
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2021
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2022
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2023
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2024
APRILIA TUONO V4 1100 2021
APRILIA TUONO V4 1100 2022
APRILIA TUONO V4 1100 2023
APRILIA TUONO V4 1100 2024
| Item ID | 38549 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6777R |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 45×87×88 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6777R Plug-Oil Hi-Tech fitted for APRILIA TUONO 1000R Rot
PU 6777R Rot
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping