Customize and renew the image of your motorcycle with the bar ends for the PUIG handlebar. Machined from billet aluminium and thanks to its technical design, racing look and lightness will be the ideal option to enhance the image of your bike giving it a special and different touch. Puig has two sizes of counterweights for your vehicle, short (20mm) and long (40mm). These are very light pieces since the weight of the short bar ends is only 36gr and the long bar ends is 68gr. The bar ends easily attaches to the original handlebar of your motorcycle and do not require previous modifications for assembly.
M6
suitable for :
TRIUMPH STREET TRIPLE 2013
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2013
TRIUMPH STREET TRIPLE 2014
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2014
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2015
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2016
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 RX 2015
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 RX 2016
| Item ID | 38348 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6640R |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 760 g |
| Net weight | 260 g |
| Dimensions | 101×144×56 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6640R Bar Ends Longs fitted for TRIUMPH STREET TRIPLE Rot
PU 6640R Rot
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping