Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
TRIUMPH DAYTONA 675 2013
TRIUMPH STREET TRIPLE 2013
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2013
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2013
TRIUMPH DAYTONA 675 2014
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2014
TRIUMPH STREET TRIPLE 2014
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2014
TRIUMPH DAYTONA 675 2015
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2015
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2015
TRIUMPH DAYTONA 675 2016
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2016
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2016
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2017
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2018
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2018
TRIUMPH DAYTONA 675 2017
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2017
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2019
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2019
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2023
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 RX 2015
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 RX 2016
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2018
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2017
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2018
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2019
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2023
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R LOW 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R LOW 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2024
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2024
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2025
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2025
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2019
| Item ID | 38267 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6551N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1220 g |
| Net weight | 720 g |
| Dimensions | 100×225×256 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6551N License Plate Holders fitted for TRIUMPH DAYTONA 675 Schwarz
PU 6551N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping