RADIKAL fuel cap designed with aggressive and sporty shapes available in various colors: blue, red, gray and green (Kawasaki models only). We have several designs of caps to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend verify the design of the fuel cap with all our fuel caps diagrams when ordering. Check technical section.
It's only possible to mount the central part of the sticker
suitable for :
YAMAHA MT-07 2014
YAMAHA MT-07 2015
YAMAHA YZF-R1 2015
YAMAHA MT-07 2016
YAMAHA MT-10 2016
YAMAHA XSR900 2016
YAMAHA XSR700 2016
YAMAHA YZF-R1 2016
YAMAHA MT-07 2017
YAMAHA MT-09 2017
YAMAHA XSR700 2017
YAMAHA MT-10 2017
YAMAHA MT-10 SP 2017
YAMAHA YZF-R6 2017
YAMAHA MT-10 SP 2018
YAMAHA MT-10 2018
YAMAHA XSR700 2018
YAMAHA MT-09 2018
YAMAHA YZF-R6 2018
YAMAHA MT-09 SP 2018
YAMAHA MT-07 2019
YAMAHA MT-10 2019
YAMAHA MT-10 SP 2019
YAMAHA YZF-R6 2019
YAMAHA MT-09 2019
YAMAHA MT-09 SP 2019
YAMAHA XSR700 2019
YAMAHA XSR900 2019
YAMAHA YZF-R6 2020
YAMAHA MT-10 2020
YAMAHA MT-10 SP 2020
YAMAHA MT-09 2020
YAMAHA MT-09 SP 2020
YAMAHA MT-07 2020
YAMAHA XSR700 2020
YAMAHA XSR900 2020
YAMAHA MT-10 2021
YAMAHA MT-10 SP 2021
YAMAHA XSR900 2021
YAMAHA XSR700 2021
YAMAHA MT-09 SP 2021
YAMAHA MT-09 SP 2022
YAMAHA XSR700 2022
YAMAHA TRACER 9 2021
YAMAHA TRACER 9 2022
YAMAHA TRACER 9 GT 2021
YAMAHA TRACER 9 GT 2022
YAMAHA TRACER 700 2020
YAMAHA TRACER 7 2021
YAMAHA TRACER 700 GT 2020
YAMAHA YZF-R7 2022
YAMAHA XSR900 2022
YAMAHA MT-10 2022
YAMAHA MT-10 SP 2022
YAMAHA MT-09 SP 2023
YAMAHA MT-10 SP 2023
YAMAHA MT-10 2023
YAMAHA TRACER 9 2023
YAMAHA TRACER 9 GT 2023
YAMAHA XSR700 2023
YAMAHA XSR900 2023
YAMAHA YZF-R7 2023
YAMAHA MT-07 ABS 2014
YAMAHA MT-07 ABS 2015
YAMAHA MT-07 ABS 2016
YAMAHA MT-07 MOTO CAGE 2014
YAMAHA MT-07 MOTO CAGE 2015
YAMAHA MT-07 MOTO CAGE 2016
YAMAHA MT-07 MOTO CAGE 2017
YAMAHA TRACER 7 2022
YAMAHA TRACER 7 2023
YAMAHA TRACER 7 GT 2021
YAMAHA TRACER 7 GT 2022
YAMAHA TRACER 7 GT 2023
YAMAHA MT-10 2024
YAMAHA MT-10 SP 2024
YAMAHA TRACER 7 2024
YAMAHA TRACER 7 GT 2024
YAMAHA TRACER 9 2024
YAMAHA TRACER 9 GT 2024
YAMAHA XSR700 2024
YAMAHA XSR900 2024
YAMAHA YZF-R7 2024
YAMAHA YZF-R6 RACE 2022
YAMAHA YZF-R6 RACE 2023
YAMAHA YZF-R6 RACE 2024
YAMAHA TRACER 9 GT PLUS 2023
YAMAHA TRACER 9 GT PLUS 2024
YAMAHA MT-10 2025
YAMAHA MT-10 SP 2025
YAMAHA XSR700 2025
YAMAHA YZF-R7 2025
YAMAHA MT-07 Y-AMT 2025
YAMAHA XSR900 2025
YAMAHA MT-07 2025
YAMAHA YZF-R6 RACE 2021
YAMAHA MT-07 2026
YAMAHA MT-07 Y-AMT 2026
YAMAHA MT-10 2026
YAMAHA MT-10 SP 2026
YAMAHA XSR700 2026
YAMAHA XSR900 2026
YAMAHA YZF-R7 2026
YAMAHA MT-07 2021
YAMAHA MT-09 2023
YAMAHA MT-07 2018
YAMAHA MT-07 2022
YAMAHA MT-09 2022
YAMAHA MT-09 2021
YAMAHA MT-07 2023
YAMAHA MT-07 2024
YAMAHA MT-07 PURE 2023
YAMAHA MT-07 PURE 2024
| Item ID | 38073 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6324A |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 160×220×2 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6324A Radikal Fuel Cap Covers fitted for YAMAHA MT-07 Blau
PU 6324A Blau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping