RADIKAL fuel cap designed with aggressive and sporty shapes available in various colors: blue, red, gray and green (Kawasaki models only). We have several designs of caps to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend verify the design of the fuel cap with all our fuel caps diagrams when ordering. Check technical section.
Nº of screws: 5
suitable for :
SUZUKI GSX-S1000 2015
SUZUKI GSX-S1000F 2015
SUZUKI INAZUMA F 2015
SUZUKI GSX-R1000 2015
SUZUKI SV650 2016
SUZUKI GSX-S1000 2016
SUZUKI GSX-S1000F 2016
SUZUKI GSX-R1000 2016
SUZUKI INAZUMA F 2016
SUZUKI DL250 V-STROM 2017
SUZUKI DL250 V-STROM 2018
SUZUKI DL250 V-STROM 2019
SUZUKI DL250 V-STROM 2020
SUZUKI DL250 V-STROM 2021
SUZUKI DL250 V-STROM 2022
SUZUKI DL250 V-STROM 2023
SUZUKI INAZUMA 250 F 2013
SUZUKI INAZUMA 250 F 2014
SUZUKI GSX-R250 2017
SUZUKI GSX-R250 2018
SUZUKI GSX-R250 2019
| Item ID | 38065 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6318U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 160×218×1 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6318U Radikal Fuel Cap Covers fitted for SUZUKI GSX-S1000 Grau
PU 6318U Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping