Customize and renew the image of your motorcycle with the bar ends for the PUIG handlebar. Machined from billet aluminium and thanks to its technical design, racing look and lightness will be the ideal option to enhance the image of your bike giving it a special and different touch. Puig has two sizes of counterweights for your vehicle, short (20mm) and long (40mm). These are very light pieces since the weight of the short bar ends is only 36gr and the long bar ends is 68gr. The bar ends easily attaches to the original handlebar of your motorcycle and do not require previous modifications for assembly.
M6
suitable for :
APRILIA SHIVER 750 2009
APRILIA SHIVER 750 2010
APRILIA SHIVER 750 2011
APRILIA SHIVER 750 2012
APRILIA SHIVER 750 2013
APRILIA SHIVER 750 2014
APRILIA SHIVER 750 2007
APRILIA SHIVER 750 2008
APRILIA SHIVER 750 2015
APRILIA SHIVER 750 2016
APRILIA SHIVER 900 2017
APRILIA SHIVER 900 2018
APRILIA SHIVER 900 2019
APRILIA SHIVER 900 2020
APRILIA TUONO 660 2021
APRILIA TUONO 660 2022
APRILIA TUONO 660 FACTORY 2022
APRILIA TUONO 660 2023
APRILIA TUONO 660 FACTORY 2023
APRILIA TUONO 660 2024
APRILIA TUONO 660 FACTORY 2024
APRILIA TUONO 660 2025
APRILIA TUONO 660 FACTORY 2025
APRILIA TUONO 660 FACTORY 2026
| Item ID | 37961 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6281A |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 740 g |
| Net weight | 240 g |
| Dimensions | 102×145×55 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6281A Bar Ends Longs fitted for APRILIA SHIVER 750 Blau
PU 6281A Blau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping