Customize the handlebar of your bike with the new range of HI-TECH PUIG handlebars. The piece is made of aluminium and then anodized in various colors to protect it from possible impacts and ensure resistance to corrosion. In addition to the variety of colors, the user can choose between two types of handlebars: cylindrical and conical. In both cases, PUIG offers bar ends for long and short handlebars that adhere to the piece easily.
Cylindrical handlebar
suitable for :
UNIVERSAL UNIVERSAL UNIVERSAL
YAMAHA XSR900 GP 2025
YAMAHA XSR900 GP 2024
ZONTES 703RR 2025
YAMAHA XSR900 GP 2026
ZONTES 703RR 2026
ZONTES 703RR 2024
APRILIA TUONO 125 2025
APRILIA TUONO 125 2026
ROYAL ENFIELD BEAR 650 2025
HONDA GB350S 2025
HONDA GB350S 2026
| Item ID | 37920 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6242O |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1400 g |
| Net weight | 900 g |
| Dimensions | 94×179×741 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6242O Hi-tech Handlebar fitted for UNIVERSAL UNIVERSAL Gold
PU 6242O Gold
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping