Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
SUZUKI GSX-R600 2011
SUZUKI GSX-R600 2012
SUZUKI GSX-R600 2013
SUZUKI GSX-R600 2014
SUZUKI GSX-R600 2015
SUZUKI GSX-R600 2016
SUZUKI GSX-R750 2011
SUZUKI GSX-R750 2012
SUZUKI GSX-R750 2013
SUZUKI GSX-R750 2014
SUZUKI GSX-R750 2015
SUZUKI GSX-R750 2016
| Item ID | 37620 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 5733N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1100 g |
| Net weight | 600 g |
| Dimensions | 103×223×260 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 5733N License Plate Holders fitted for SUZUKI GSX-R600 Schwarz
PU 5733N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping