Customize your bike with the special arch strips from Puig. Thanks to its design, you will be able to equip your motorbike with that racing character that you have always wanted. These are strips made with the same material as premium arch strips, PVC, but with the peculiarity of being wider and prints the name of the motorcycle, they are offered in a great variety of colors. The strips are compatible with tires from 14" to 21" inches. Thanks to its PVC construction, Puig strips will be spared against any impacts or scratches and also add protection against sun rays. Puig special arch strips are available for the most popular motorcycles on the market and they come in many colors. As for the installation, it is very easy to apply, since it has an adhesive strip that will allow you to stick it and detach it before its final application.
GAME 8 STRIPS ON ARCH - LOGO SCOOPY
suitable for :
HONDA SCOOPY SH50 0000
HONDA SH 50 SCOOPY 1985
HONDA SH 50 SCOOPY 1986
HONDA SH 50 SCOOPY 1987
HONDA SH 50 SCOOPY 1988
HONDA SH 50 SCOOPY 1989
HONDA SH 50 SCOOPY 1990
HONDA SH 50 SCOOPY 1991
HONDA SH 50 SCOOPY 1992
HONDA SH 50 SCOOPY 1993
HONDA SH 50 SCOOPY 1994
HONDA SH 50 SCOOPY 1995
HONDA SH 50 SCOOPY 1996
HONDA SH 50 SCOOPY 1997
HONDA SH 50 SCOOPY 1998
HONDA SH 50 SCOOPY 1999
HONDA SH 50 SCOOPY 2000
HONDA SH 50 SCOOPY 2001
HONDA SH 50 SCOOPY 2002
HONDA SH 50 SCOOPY 2003
HONDA SH 50 SCOOPY 2004
HONDA SH 50 SCOOPY 2005
HONDA SH 50 SCOOPY 2006
HONDA SH 50 SCOOPY 2007
HONDA SH 50 SCOOPY 2008
HONDA SH 50 SCOOPY 2009
HONDA SH 50 SCOOPY 2010
HONDA SH 50 SCOOPY 2011
HONDA SH 50 SCOOPY 2012
HONDA SH 50 SCOOPY 2013
HONDA SH 50 SCOOPY 2014
HONDA SH 50 SCOOPY 2015
HONDA SH 50 SCOOPY 2016
HONDA SH 50 SCOOPY 2017
HONDA SH 50 SCOOPY 2018
HONDA SH 50 SCOOPY 2019
HONDA SH 50 SCOOPY 2020
HONDA SH 50 SCOOPY 2021
HONDA SH 50 SCOOPY 2022
HONDA SH 50 SCOOPY 2023
| Item ID | 37466 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 5559P |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 640 g |
| Net weight | 140 g |
| Dimensions | 5×145×501 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 5559P Special arch strips fitted for HONDA SCOOPY SH50 Silber
PU 5559P Silber
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping