Customize your bike with the special arch strips from Puig. Thanks to its design, you will be able to equip your motorbike with that racing character that you have always wanted. These are strips made with the same material as premium arch strips, PVC, but with the peculiarity of being wider and prints the name of the motorcycle, they are offered in a great variety of colors. The strips are compatible with tires from 14" to 21" inches. Thanks to its PVC construction, Puig strips will be spared against any impacts or scratches and also add protection against sun rays. Puig special arch strips are available for the most popular motorcycles on the market and they come in many colors. As for the installation, it is very easy to apply, since it has an adhesive strip that will allow you to stick it and detach it before its final application.
GAME 8 STRIPS ON ARCH - LOGO GSXR
suitable for :
SUZUKI GSX-R750 2004
SUZUKI GSX-R600 2004
SUZUKI GSX-R600 2005
SUZUKI GSX-R1000 2005
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 1999
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2000
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2001
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2002
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2004
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2003
SUZUKI GSX-R1000 2001
SUZUKI GSX-R1000 2002
SUZUKI GSX-R1000 2003
SUZUKI GSX-R1000 2004
SUZUKI GSX-R600 1996
SUZUKI GSX-R600 1997
SUZUKI GSX-R600 1998
SUZUKI GSX-R600 1999
SUZUKI GSX-R600 2000
SUZUKI GSX-R600 2001
SUZUKI GSX-R600 2002
SUZUKI GSX-R600 2003
SUZUKI GSX-R750 2000
SUZUKI GSX-R750 2001
SUZUKI GSX-R750 2002
SUZUKI GSX-R750 2003
SUZUKI GSX-R750 2005
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2005
SUZUKI GSX-R750 1997
SUZUKI GSX-R600 2006
SUZUKI GSX-R750 2006
SUZUKI GSX-R750 1996
SUZUKI GSX-R1000 2006
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2006
SUZUKI GSX-R1000 2007
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2007
SUZUKI GSX-R600 2007
SUZUKI GSX-R750 2007
SUZUKI GSX-R600 2008
SUZUKI GSX-R750 2008
SUZUKI GSX-R1000 2008
SUZUKI GSX-R1000 2009
SUZUKI GSX-R750 2009
SUZUKI GSX-R600 2009
SUZUKI GSX-R600 2010
SUZUKI GSX-R750 2010
SUZUKI GSX-R1000 2010
SUZUKI GSX-R600 2011
SUZUKI GSX-R1000 2011
SUZUKI GSX-R1000 2012
SUZUKI GSX-R600 2012
SUZUKI GSX-R600 2013
SUZUKI GSX-R1000 2013
SUZUKI GSX-R600 2014
SUZUKI GSX-R1000 2014
SUZUKI GSX-R1000 2015
SUZUKI GSX-R600 2015
SUZUKI GSX-R600 2016
SUZUKI GSX-R1000 2016
SUZUKI GSX-R1000 2017
SUZUKI GSX-R1000R 2017
SUZUKI GSX-R125 2017
SUZUKI GSX-R1000 2018
SUZUKI GSX-R1000R 2018
SUZUKI GSX-R125 2018
SUZUKI GSX-R125 2019
SUZUKI GSX-R1000 2019
SUZUKI GSX-R1000R 2019
SUZUKI GSX-R1000R 2020
SUZUKI GSX-R125 2020
SUZUKI GSX-R250 2017
SUZUKI GSX-R250 2018
SUZUKI GSX-R250 2019
SUZUKI GSX-R600 1992
SUZUKI GSX-R600 1993
SUZUKI GSX-R600 1994
SUZUKI GSX-R600 1995
SUZUKI GSX-R1000 2021
SUZUKI GSX-R1000 2020
SUZUKI GSX-R1000R 2021
SUZUKI GSX-R750 2011
SUZUKI GSX-R750 2012
SUZUKI GSX-R750 2013
SUZUKI GSX-R750 2014
SUZUKI GSX-R750 2015
SUZUKI GSX-R750 2016
| Item ID | 37436 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 5525P |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 660 g |
| Net weight | 160 g |
| Dimensions | 145×500×5 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 5525P Special arch strips fitted for SUZUKI GSX-R750 Silber
PU 5525P Silber
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping