PUIG has two types of LED brake lights: REF.0959R. Measurements: 150x20mm. Not Approved. REF.4602R. Measurements: 75x15mm. Approved. This models are not homologated because they do not comply with the requirements of the Community directive, being their use limited exclusively to fairs, exhibitions, and closed circuits.
Leds stop light 75x15mm
suitable for :
UNIVERSAL UNIVERSAL UNIVERSAL
| Item ID | 36987 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 4602R |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 150×185×25 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 4602R Elongated Stop Lights fitted for UNIVERSAL UNIVERSAL Rot
PU 4602R Rot
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping