Thanks to its manufacturing in ABS (matte black), plastic material highly resistant to impacts, this peak will greatly protect the front of your motorcycle. This part is easily installed, since it doesn’t require any drilling of the front fender.
More information shortly
suitable for :
YAMAHA TENERE 700 RALLY EDITION 2023
YAMAHA TENERE 700 EXPLORE EDITION 2023
YAMAHA TENERE 700 EXTREME EDITION 2023
YAMAHA TENERE 700 RALLY EDITION 2024
YAMAHA TENERE 700 EXPLORE EDITION 2024
YAMAHA TENERE 700 EXTREME EDITION 2024
YAMAHA TENERE 700 EXTREME EDITION 2025
YAMAHA TENERE 700 EXPLORE EDITION 2025
YAMAHA TENERE 700 2019
YAMAHA TENERE 700 2020
YAMAHA TENERE 700 2021
YAMAHA TENERE 700 RALLY EDITION 2021
YAMAHA TENERE 700 2022
YAMAHA TENERE 700 RALLY EDITION 2022
YAMAHA TENERE 700 2023
YAMAHA TENERE 700 2024
| Item ID | 185816 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3806J |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1460 g |
| Net weight | 960 g |
| Dimensions | 95×373×324 mm |
PUIG 3806J Beak Extender fitted for YAMAHA TENERE 700 RALLY EDITION Mattschwarz
PU 3806J Mattschwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping