Simple and elegant, it will be the perfect option to give your motorcycle a vintage look thanks to the design’s minimalist lines. Its two finishes, black or aluminium, will fit perfectly with your motorcycle’s look by enhancing its retro style. This is a sturdy and quality piece, as it is machined from a block of aluminum and subsequently anodized. It is adjustable, both in tilt and height, and easily fits onto the handlebar end of the motorcycle in a vertical position. Regarding installation, the Tracker mirror may require adapters for certain models to attach it to your vehicle. The Rearview Tracker is a non-homolagated product and its sizes are 58 mm in diameter, 92 mm in height and 72 mm in width (from the base) and in reference to the glass, the rearview mirror uses an antiglare glass to improve visibility during riding and it’s available for handlebars with internal diameter 13/18 mm.
ADAPTER LEFT AND RIGHT SIDE
suitable for :
SUZUKI GSX-R1000 2017
SUZUKI GSX-R1000R 2017
SUZUKI GSX-R1000 2018
SUZUKI GSX-R1000R 2018
SUZUKI GSX-R1000 2019
SUZUKI GSX-R1000R 2019
SUZUKI GSX-R1000R 2020
SUZUKI GSX-8R 2024
SUZUKI GSX-8R 2025
SUZUKI GSX-R1000 2021
SUZUKI GSX-R1000 2020
SUZUKI GSX-R1000R 2021
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2021
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2022
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2023
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2024
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2025
SUZUKI GSX-8TT 2025
SUZUKI GSX-8R 2026
SUZUKI GSX-8TT 2026
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2026
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA SPECIAL EDITION 2026
SUZUKI GSX-8S 2023
SUZUKI GSX-8S 2024
SUZUKI GSX-8S 2025
SUZUKI GSX-8S 2026
| Item ID | 185814 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3804N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 65×105×23 mm |
PUIG 3804N Rearview mirror Tracker fitted for SUZUKI GSX-R1000 Schwarz
PU 3804N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping