Simple and elegant, it will be the perfect option to give your motorcycle a vintage look thanks to the design’s minimalist lines. Its two finishes, black or aluminium, will fit perfectly with your motorcycle’s look by enhancing its retro style. This is a sturdy and quality piece, as it is machined from a block of aluminum and subsequently anodized. It is adjustable, both in tilt and height, and easily fits onto the handlebar end of the motorcycle in a vertical position. Regarding installation, the Tracker mirror may require adapters for certain models to attach it to your vehicle. The Rearview Tracker is a non-homolagated product and its sizes are 58 mm in diameter, 92 mm in height and 72 mm in width (from the base) and in reference to the glass, the rearview mirror uses an antiglare glass to improve visibility during riding and it’s available for handlebars with internal diameter 13/18 mm.
ADAPTER LEFT AND RIGHT SIDE
suitable for :
YAMAHA YZF-R1 2004
YAMAHA YZF-R1 2005
YAMAHA YZF-R1 1999
YAMAHA YZF-R1 2000
YAMAHA YZF-R1 2002
YAMAHA YZF-R1 2003
YAMAHA YZF-R1 2006
YAMAHA YZF-R1 2007
YAMAHA YZF-R1 2008
YAMAHA YZF-R1 2001
YAMAHA YZF-R1 1998
YAMAHA YZF-R1 2009
YAMAHA YZF-R1 2010
YAMAHA YZF-R1 2011
YAMAHA YZF-R1 2012
YAMAHA YZF-R1 2013
YAMAHA YZF-R1 2014
YAMAHA MT-09 SP 2021
YAMAHA MT-09 SP 2022
YAMAHA MT-09 SP 2023
YAMAHA YZF-R1 2023
YAMAHA YZF-R1 2024
YAMAHA MT-07 Y-AMT 2025
YAMAHA YZF-R1 2025
YAMAHA YZF-R1 RACE 2025
YAMAHA YZF-R6 2006
YAMAHA YZF-R6 2007
YAMAHA YZF-R6 2008
YAMAHA YZF-R6 2009
YAMAHA YZF-R6 2010
YAMAHA YZF-R6 2011
YAMAHA YZF-R6 2012
YAMAHA YZF-R6 2013
YAMAHA YZF-R6 2014
YAMAHA YZF-R6 2015
YAMAHA YZF-R6 2016
YAMAHA YZF-R9 2025
YAMAHA MT-07 2025
YAMAHA MT-07 2026
YAMAHA MT-07 Y-AMT 2026
YAMAHA YZF-R1 RACE 2026
YAMAHA YZF-R9 2026
YAMAHA MT-09 2023
YAMAHA MT-09 2022
YAMAHA MT-09 2021
HONDA CMX 500 REBEL 2025
HONDA CMX 500 REBEL SE 2025
| Item ID | 185812 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3800N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 65×105×31 mm |
PUIG 3800N Rearview mirror Tracker fitted for YAMAHA YZF-R1 Schwarz
PU 3800N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping