Protect yourself from the wind and the cold with the aluminium Puig front plate. Made of lightweight aluminium and with two finishes, black or aluminium, it can serve as both windshield and number placeholder, so you can give your motorcycle a competitive edge that will make it more special. You can see the different models of adhesive numbers in the Puig catalog for this year. As for the assembly, the Puig Aluminium frontplate has two anchoring points and an universal iron support. Puig also has specific supports if you need them for your motorcycle model. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
ALUMINIUM FRONTAL PLATE
suitable for :
HONDA CMX 500 REBEL 2017
HONDA CMX 500 REBEL 2018
HONDA CMX 500 REBEL 2019
HONDA CMX 500 REBEL 2021
HONDA CMX 500 REBEL 2020
HONDA CMX 500 REBEL 2022
HONDA CMX 500 REBEL 2023
HONDA CMX 500 REBEL 2024
HONDA CMX 500 REBEL SE 2020
HONDA CMX 500 REBEL SE 2021
HONDA CMX 500 REBEL SE 2022
HONDA CMX 500 REBEL SE 2023
HONDA CMX 500 REBEL SE 2024
| Item ID | 185688 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3701N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1080 g |
| Net weight | 580 g |
| Dimensions | 61×271×285 mm |
PUIG 3701N ALU Frontal plate fitted for HONDA CMX 500 REBEL Schwarz
PU 3701N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping