Improve your motorcycle’s riding experience with the new Puig risers. Designed under our HI-TECH PARTS division and machined from billet aluminium in anodized colors, it will work perfectly to raise the position of the handlebars of your motorcycle, improving your position and comfort while riding. Puig has risers for handlebars of 22, 25, 29, and 32 mm, each available in two different heights: 20 and 30 mm. Note: when you use the 30 mm height, it is possible that you may need to modify cables routed to handlebars.
Height 30mm
suitable for :
UNIVERSAL UNIVERSAL UNIVERSAL
YAMAHA MT-03 2020
YAMAHA MT-03 2021
BMW G310R 2021
HONDA NC750X 2021
YAMAHA XSR 125 2021
SUZUKI GSX-S950 2022
BMW G310R 2022
HONDA NC750X 2022
YAMAHA MT-03 2022
YAMAHA XSR 125 2022
YAMAHA TRACER 700 2020
YAMAHA TRACER 7 2021
YAMAHA TRACER 700 GT 2020
KAWASAKI VERSYS 650 2022
KAWASAKI Z400 2023
SUZUKI GSX-S125 2022
BMW G310R 2023
HONDA NC750X 2023
KAWASAKI VERSYS 650 2023
SUZUKI GSX-S125 2023
SUZUKI GSX-S950 2023
YAMAHA MT-03 2023
YAMAHA XSR 125 2023
HONDA CL 500 2023
YAMAHA TRACER 7 2022
YAMAHA TRACER 7 2023
YAMAHA TRACER 7 GT 2021
YAMAHA TRACER 7 GT 2022
YAMAHA TRACER 7 GT 2023
BMW G310R 2024
KAWASAKI VERSYS 650 2024
KAWASAKI Z400 2024
HONDA CL 500 2024
HONDA NC750X 2024
SUZUKI GSX-S125 2024
YAMAHA MT-03 2024
YAMAHA TRACER 7 2024
YAMAHA TRACER 7 GT 2024
YAMAHA XSR 125 2024
KAWASAKI Z650RS 2024
KAWASAKI ELIMINATOR 500 2024
TRIUMPH SCRAMBLER 400X 2024
HUSQVARNA SVARTPILEN 801 2024
KAWASAKI Z500 SE 2024
HONDA CL 500 2025
HUSQVARNA SVARTPILEN 801 2025
KAWASAKI ELIMINATOR 500 2025
KAWASAKI Z500 2025
KAWASAKI Z500 SE 2025
KAWASAKI Z650RS 2025
SUZUKI GSX-S125 2025
TRIUMPH SCRAMBLER 400X 2025
YAMAHA MT-03 2025
YAMAHA XSR 125 2025
HONDA MSX125 GROM 2021
HONDA MSX125 GROM 2022
HONDA MSX125 GROM 2023
HONDA MSX125 GROM 2024
HONDA MSX125 GROM 2025
HONDA NC750X DCT 2021
HONDA NC750X DCT 2022
HONDA NC750X DCT 2023
HONDA NC750X DCT 2024
KAWASAKI VERSYS 650 2025
KAWASAKI Z650RS 2022
KAWASAKI Z650RS 2023
KAWASAKI Z500 2024
KAWASAKI ELIMINATOR 500 SE 2024
KAWASAKI ELIMINATOR 500 SE 2025
HONDA CL 500 2026
KAWASAKI ELIMINATOR 500 2026
KAWASAKI VERSYS 650 2026
KAWASAKI Z500 2026
KAWASAKI Z500 SE 2026
KAWASAKI Z650RS 2026
SUZUKI GSX-S125 2026
YAMAHA MT-03 2026
YAMAHA XSR 125 2026
HONDA CB750 HORNET 2023
HONDA CB750 HORNET 2024
HONDA CB750 HORNET 2025
HONDA CB750 HORNET 2026
HONDA CB750 HORNET ECLUTCH 2026
| Item ID | 185650 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3672N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 940 g |
| Net weight | 440 g |
| Dimensions | 56×87×149 mm |
PUIG 3672N Risers fitted for UNIVERSAL UNIVERSAL Schwarz
PU 3672N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping