Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
HONDA CBR650R 2019
HONDA CBR650R 2020
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2020
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2019
| Item ID | 62843 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3527N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 500 g |
| Net weight | 0 g |
| Dimensions | 85×113×45 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 3527N License Plate Holders fitted for HONDA CBR650R Schwarz
PU 3527N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping